1. Anasayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Plesk Panel Ücretsiz (Let’s Encrypt) SSL Kurma

Plesk Panel Ücretsiz (Let’s Encrypt) SSL Kurma
0

Hosting sağlayıcınızdan plesk panele sahip bir hosting satın aldınız ve ücretsiz olan Let’s Encrypt SSL sertifikanızı kurmak istiyorsunuz. Fakat bunu nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz bulunmuyorsa bu yazımız tam size göre. Bir önce ki yazımız olan Cpanel kurulumu ile pek farkı bulunmamakta. Yine çok kısa bir süre de bu işlemi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Cpanel Ücretsiz (Let’s Encrypt) SSL Kurma

Öncelikle panelimize giriş sağlıyoruz. Sol tarafta bulunan menüden Domains (Alan Adları) bölümüne tıklıyoruz.

Alan adları bölümüne giriş sağladıktan sonra plesk panelinize kayıt ettiğiniz bütün alan adları karşınıza çıkacaktır. Hangi domain adresine kurulum yapmak istiyorsanız üzerine tıklıyoruz.

Karışımıza ilgili domain adresi ile ilgili detay ekranı çıkacaktır. Bu ekranda istediğiniz bütün işlemleri uygulayabilirsiniz. Fakat bizim amacımız ücretsiz SSL sertifikasını kurmak olduğu için direkt olarak sarı kilit işareti olan SSL/TLS Certificates bölümüne tıklıyoruz. Eğer ki sizlerin web sitesinde SSL sertifikası kurulu ise Domain not secured şeklinde bir uyarı vermez.

Bu ekranda hangi SSL sertifikalarınızı kurabileceğinizi sizlere göstermektedir. Eğer ki manuel farklı yani ücretli bir SSL sertifikası kurmak istiyorsanız sağ taraftan yükleyebilirsiniz. Fakat bizim yine odak noktamız Let’s Encrypt SSL. Direkt olarak Get it free butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Karşımıza gelen ekranımızda SSL sertifikamızın hangi alanlarını kapsayacağını sormaktadır. Bu ekranda sizlere önerim tüm alanları kapsamasını işaretlemeniz. Bütün alanları işaretleyerek Get it free butonuna tıklıyoruz. Daha sonrasında ortalama 10-60 saniye içerisinde SSL kurulumunu tamamlayacaktır.

Tebrikler artık ücretsiz (Let’s Encrypt) SSL kurlumunu tamamlayarak web sitenizi ve ilgili alanları koruma altına aldınız :)

 

Not: Eğer ki SSL kurma esnasında herhangi bir hata aldıysanız muhtemelen DNS adreslerinizi ilgili sunucuya yönlendirmemişsiniz demektir. Çünkü SSL sertifikası tanımlanırken sunucunun DNS kayıtlarına da işlemektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir