1. Anasayfa
 2. Genel

Plesk Panel PHP Sürümü Güncelleme

Plesk Panel PHP Sürümü Güncelleme
0

Kullanmış olduğumuz bazı yazılımlar ve temalar duruma göre sizlere php sürümü güncellemenizi isteyebilir. Plesk panel kullanıyorsanız, php sürümünü değiştirmeyi tam olarak bilmiyorsanız ve bu işlemi saniyeler içerisinde yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Konuyu daha fazla dağıtmadan direkt nasıl yapıldığına beraber bakalım

Plesk panelinize giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Domains (Alan Adları) sekmesine tıklıyoruz.

Açılan ekran sizlerin sunucusuna ve panelinize bağlı olan domainlerinizin listesini göstermektedir. Bu ekrandan hangi web sitenizin php sürümünü güncellemek istiyorsanız onu belirleyip domainin üzerine tıklıyoruz. (Aşağıda paylaşmış olduğum ekranda çoğu alanların blurlu olmasının sebebi müşteri gizliliğinden kaynaklanmaktadır. Anlatıma herhangi bir engel yoktur.)

Dominimize tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ekran web sitemizin bütün alanlarına erişebildiğimiz müdahale edebildiğimiz alandır. Sunucu yapılandırmasından dolayı farklı bir ekran şeklinde gelebilir ama %70 oranda butonlar aynıdır. Buradan PHP Settings (PHP Ayarları) butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Son aşamaya geldik :) Son olarak bu ekrandan da PHP support (PHP version kısmından istediğimiz PHP sürümünü seçerek en altta bulunan OK ya da Apply butonuna tıklayarak kaydediyoruz.

Plesk panel de PHP versiyonunuzu ayarlamak işte bu kadar basit. Sizlerde paylaşmış olduğum adımları harfiyen yerine getirerek sorunsuz bir şekilde güncelleme sağlayabilirsiniz. Eğer plesk panel değilde cpanel kullanıyorsanız aşağıda paylaşmış olduğum rehberi inceleyebilirsiniz :)

thumbnail
Önerilen Yazı
Cpanel PHP Sürüm Güncellemenin 2 Yolu
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir